Proto: grafický design a současné umění Petr Bosák

ISBN:

Published: 2013

Paperback

243 pages


Description

Proto: grafický design a současné umění  by  Petr Bosák

Proto: grafický design a současné umění by Petr Bosák
2013 | Paperback | PDF, EPUB, FB2, DjVu, AUDIO, mp3, RTF | 243 pages | ISBN: | 7.18 Mb

Souborná publikace mapující grafický design s přesahem do současného umění je roždělená do třech kapitol:Manifest – kapitola první vytváří souvislosti mezi uměleckými intervencemi do veřejného prostoru, institucionální kritikou i obecněji postojemMoreSouborná publikace mapující grafický design s přesahem do současného umění je roždělená do třech kapitol:Manifest – kapitola první vytváří souvislosti mezi uměleckými intervencemi do veřejného prostoru, institucionální kritikou i obecněji postojem umělce ke společnosti a počiny z oblasti nakladatelství, časopisectví, ilustrace, plakátové tvorby nebo graffiti.Nečitelnost – kapitola druhá ukazuje příklady dekonstrukce přesunu sdělení od formy k příjemci, víceznačnost tohoto metajazyka.

Nesrozumitelnost a nečitelnost se stávají tématy autorů, kteří problematizují podstatu médií i lidské komunikace jako takové.Je to design – kapitola třetí klade otázku, zda je grafik umělcem? Je umělec designérem? Pozice obou oblastí se v této kapitole vzájemně prolínají. Autonomizace obvykle „užité“ sféry ústí k experimentálnímu a autorskému grafickému designu.autoři textů: Petr Babák, Blumfeld S.

M., Petr Bosák,Tomaš Celizna, Karel Císař, Vít Havránek, Ondřej Chrobák, Robert Jansa, Iva Knobloch, Jiří Kovanda, Václav Magid, Markéta Magidová, Adam Macháček, Marek Meduna, Tomáš Pospiszyl, Kateřina Přidalová, Jan Rous, Richard Rozhoň, Jiří Skála, Ondřej Slačálek, Jan Šerých, Markéta VinglerováEnter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Proto: grafický design a současné umění":


hottest-hairstyles.com

©2010-2015 | DMCA | Contact us