Adalet: Yapılması Gereken Doğru Şey Nedir? Michael J. Sandel

ISBN:

Published:

Paperback

335 pages


Description

Adalet: Yapılması Gereken Doğru Şey Nedir?  by  Michael J. Sandel

Adalet: Yapılması Gereken Doğru Şey Nedir? by Michael J. Sandel
| Paperback | PDF, EPUB, FB2, DjVu, AUDIO, mp3, RTF | 335 pages | ISBN: | 5.33 Mb

“En çok dikkat isteyenler, bazen radikal ve şaşırtıcı yollarla medeni hayatı canlandıran iddialarla adalet, haklar, baskı, rıza, onur, erdem, ahlak ve hukuk üzerine düşünen antik ya da modern siyaset felsefecileri grubudur. Aristoteles, ImmanuelMore“En çok dikkat isteyenler, bazen radikal ve şaşırtıcı yollarla medeni hayatı canlandıran iddialarla adalet, haklar, baskı, rıza, onur, erdem, ahlak ve hukuk üzerine düşünen antik ya da modern siyaset felsefecileri grubudur.

Aristoteles, Immanuel Kant, John Stuart Mill ve John Rawls bu gruba dahildir. Fakat bu kitapta bu filozofların sırası kronolojik değildir. Bu kitap düşünceler tarihi kitabı değildir ama ahlaki ve siyasal düşünceye bir yolculuktur. Bu kitabın amacı, siyasal düşünce tarihinde kimin kimden etkilendiğini göstermek değil, okuyucuları adalet üzerine kendi görüşlerinin ne olduğunu ve niçin böyle düşündüklerini çözümlemek için eleştirel incelemeye davet etmektir.”Michael J.

Sandel- Bir kasırganın ardından muhtaç durumdaki insanların zor durumlarını kullanarak yüksek fiyatla mal satmak savunulabilir mi?- Faydacı hesaplamalarla insan organlarının piyasada satılmasının ahlaki temeli var mı?- Ahlak ile özgürlük arasında nasıl bir ilişki var?- Bir hırsıza yalan söylemek doğru bir davranış mıdır?- Yaşlı bir kadının cehaletinden yararlanarak onu 25.000 dolara tuvaletini tamir etmeye ikna eden tesisatçının ahlaki pozisyonu rızaya dayalı teorilerle meşrulaştırılabilir mi?- Kadınlara ya da sosyal açıdan dezavantajlılara iş imkanları konusunda pozitif ayrımcılık yapmak adil midir?- Yabancı işçileri ülkeye almamak ya da yabancı malları boykot etmek sosyal dayanışmaya örnek gösterilebilir mi?- Kardeşiniz bir katilse onu ele vermek sadakatsizlik midir?- Kürtaja ya da kök hücre araştırmalarına izin vermenin ahlaki statüsü nedir?- Eşcinsel evliliklere izin verilebilir mi?Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Adalet: Yapılması Gereken Doğru Şey Nedir?":


hottest-hairstyles.com

©2010-2015 | DMCA | Contact us