Sufi ile Terapist Ali Rıza Bayzan

ISBN:

Published:

284 pages


Description

Sufi ile Terapist  by  Ali Rıza Bayzan

Sufi ile Terapist by Ali Rıza Bayzan
| | PDF, EPUB, FB2, DjVu, talking book, mp3, RTF | 284 pages | ISBN: | 9.33 Mb

Çok köklü ve zengin tasavvuf geleneğimizin temel kavram ve yaklaşımlarının günümüz psikoloji birikimi çerçevesinde ele alınıp güncellenmesinin kolay başarılabilecek bir iş olmadığını biliyorum. Sûfî ile Terapist bu yönde atılmış önemli ve öncü birMoreÇok köklü ve zengin tasavvuf geleneğimizin temel kavram ve yaklaşımlarının günümüz psikoloji birikimi çerçevesinde ele alınıp güncellenmesinin kolay başarılabilecek bir iş olmadığını biliyorum.

Sûfî ile Terapist bu yönde atılmış önemli ve öncü bir çalışmadır. Dilinin sade ve anlaşılır olması, en karmaşık konuları kolay okunur hale getiriyor. Allahtan kopuk bir yaşam tarzı, hiçbir dünyevi imkân ve çarenin iyileştiremeyeceği bir tatminsizliğin, varoluşsal boşluğun ortaya çıkmasına neden oluyor. Bence bu kitabın vermek istediği asıl ve önemli mesaj budur.-Prof. Dr. Hayati Hökelekli-Doktorları ruhani ve bedenî hekim diye ikiye ayıran Mevlanaya göre ruhani hekimler tasavvuf ehli olup insanı inanç ve itikat yönünden tedavi eden, rahatlatan kimselerdi.

Bedenî hekimler ise insanı gıdalarla, meyvelerle doyuran, kuvvetlendiren, tedaviyle yaşatan insanlardı. Elbette günümüzün ruh sağlığı ve tıp anlayışı bu yaklaşımdan oldukça farklıdır ama İslam dünyasında kitleler nezdinde hâlâ Mevlananın anlayışı hâkimdir. Halkın anlayışıyla ruh sağlığı profesyonellerinin yaklaşımı arasındaki farkın giderilmesi, bir ortayol bulunması için çok ama çok daha fazla çalışmaya ihtiyaç vardır.

Bayzanın gayretlerini de bu çerçevede değerlendirmek isterim.-Prof. Dr. Erol Göka-Sûfi ile Terapist çok kapsamlı ve güzel bir çaba. Bu alanda öncü bir çalışma olmuş. Tebrik ediyorum.-Prof. Dr. Kemal Sayar-(Tanıtım Bülteninden)Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Sufi ile Terapist":


hottest-hairstyles.com

©2010-2015 | DMCA | Contact us